Moje zajęcia mają na celu stworzenie przyjaznej, swobodnej atmosfery, która różni się od typowych zajęć szkolnych.
Chcę, aby zarówno młodzież, jak i ich rodzice czuli się komfortowo – jak w odwiedzinach u „cioci Ewy”. Spotkania odbywają się w domowej atmosferze, a ich integralną częścią są aktywności inspirowane codziennym życiem.
Podkreślam, że zajęcia nie mają charakteru terapii. To raczej ciepłe, wspierające wizyty, które budują zaufanie i pomagają młodym ludziom otworzyć się, a rodzicom poczuć, że zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Celem jest wzmacnianie więzi i budowanie poczucia bezpieczeństwa.
~ Ewa Bławat
Warsztaty tematyczne dotyczące zdrowia psychicznego, emocji oraz sposobów radzenia sobie z trudnościami. Celem psychoedukacji jest zwiększenie świadomości na temat problemów natury psychicznej oraz wspieranie w codziennym funkcjonowaniu. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych grupach.
Nauczysz się m.in. jak: zrozumieć problemy psychiczne, wspierać i lepiej komunikować się z osobą dotkniętą zaburzeniem, budować zdrowe relacje, radzić sobie z trudnościami.
Nauczysz się m.in. jak: rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, nawigować normy społeczne, lepiej organizować dzień, radzić sobie z lękiem, zrozumieć i zaakceptować siebie.
Zajęcia grupowe lub indywidualne dla młodzieży i dorosłych. Skierowane do każdej osoby zainteresowanej rozwojem osobistym. Wszystkie treningi podzielone są na grupy z uwzględnieniem wieku, potrzeb oraz osobowości uczestniczących. Przed przypisaniem do konkretnej grupy (lub na treningi indywidualne) przeprowadzane są trzy konsultacje diagnostyczne, które pomogą w wyborze odpowiednich zajęć.
Grupy wiekowe: 12-15 lat, 15-19 lat, dorośli 18+.
Poprawa sprawności motorycznej dłoni, palców i nadgarstka. Skierowana głównie do dzieci (tylko grupa 12-15), które mają trudności z precyzyjnymi ruchami ręki, koordynacją wzrokowo-ruchową oraz kontrolą mięśni odpowiedzialnych za stabilność ręki i obręczy barkowej. Ćwiczenia mają na celu: rozwój motoryki małej, poprawę siły i stabilności mięśniowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyrabianie chwytu i manipulacji.
Ćwiczenia mające na celu: usprawnienie zmysłów, poprawę koordynacji ruchowej, regulację reakcji na bodźce oraz rozwijanie umiejętności poznawczych. Zajęcia skierowane do osób z problemami z koncentracją, zaburzeniami koordynacji, zbyt niskim/wysokim poziomem aktywności, nadmierną/zbyt niską wrażliwością, zaburzeniami motoryki małej (problem z trzymaniem długopisu, wycinaniem).
Pomoc w budowaniu zdrowych relacji i zdolności komunikacyjnych.
Zalecany osobom z trudnościami w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych. Zwykle skierowany do osób neuroróżnorodnych (spektrum autyzmu - dawniej zespół Aspergera, ADHD), ale także do osób odczuwających lęk w sytuacjach społecznych lub potrzebują wsparcia w budowaniu asertywności i pewności siebie.
Spotkania grupowe dla młodzieży i dorosłych, na których odbywają się warsztaty tematyczne pod opieką osoby prowadzącej. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe oraz dwie kategorie. Są to spotkania dla wszystkich osób, które doświadczają problemów z koncentracją, organizacją, potrzebują pomocy z lękiem społecznym lub stresem. Nie wymagamy diagnozy ani skierowania lekarskiego. Przed przypisaniem do konkretnej grupy przeprowadzane są trzy konsultacje diagnostyczne, które pomogą wyborze odpowiednich zajęć.
Grupa skupiająca osoby zmagające się z objawami fobii społecznej lub szkolnej (nie wymagamy diagnozy) takimi jak: lęk przed oceną, unikanie sytuacji społecznych, silny stres w kontaktach z ludźmi, napięcie fizyczne (np. pocenie się, drżenie rąk). Warsztaty to m.in. pomoc w regulacji emocji i radzeniu sobie z lękiem, ćwiczenia relaksacyjne, budowanie pewności siebie, wsparcie w życiu codziennym.
Grupa skupiająca osoby zmagające się z objawami ADHD (nie wymagamy diagnozy) takimi jak: trudności z koncentracją, impulsywność, nadpobudliwość ruchowa, problemy z organizacją, zapominanie. Warsztaty to m.in. pomoc w regulacji emocji i skupieniu uwagi, ćwiczenia relaksacyjne, wsparcie przy organizacji życia codziennego.
Każdy jest wyjątkowy. Na zajęciach 1:1 wszystkie wymienione formy wsparcia mogą być łączone.
Potrzebujesz czegoś szytego na miarę?
Zapytaj!
Zapisując swoje Dziecko na zajęcia otrzymasz pomoc także dla siebie. Umów się na spotkanie, gdzie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz porady dotyczące wsparcia Dziecka w codziennym życiu.
Skontaktuj się, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty, terminów lub potrzebujesz porady w wyborze zajęć.
Osiedle Witosa 32
83-200 Nowa Wieś Rzeczna
Starogard Gdański
Toni Lenart 2024